Energia ze słońca!

zo dobra metoda na oszczędności i to bardzo spore. Stosowanie paneli słonecznych ma ogromny wpływ na budżet każdego gospodarstwa domowego. Instalacja paneli powoduje brak konieczności opłaty za ciepłą wodę, prąd lub za oba te elem

Energia ze słońca! montaż paneli słonecznych konin

Dlaczego warto zainwestować w panele słoneczne?


Panele słoneczne to świetny sposób nie tylko na poprawę jakości powietrza dzięki ograniczeniu emicji CO2, ale także bardzo dobra metoda na oszczędności i to bardzo spore. Stosowanie paneli słonecznych ma ogromny wpływ na budżet każdego gospodarstwa domowego. Instalacja paneli powoduje brak konieczności opłaty za ciepłą wodę, prąd lub za oba te elementy! To świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, które muszą być przecież jakoś ogrzewane, a na ogół nie mają możliwości podpięcia się do centralnego ogrzewania. To idealny sposób na ograniczenie wydatków także dzięki możliwości ?oddawania? prądu wyprodukowanego poprzez panele słoneczne do sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyprodukowany prąd można odbierać obniżając choćby cenę za energię elektryczną, co jest na pewno świetnym rozwiązaniem i ogromną oszczędnością dla dużej rzeszy obywateli w całej Polsce.




Fotowoltaika i kilka faktów z Wikipedii

Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystywane są również w elektronice użytkowej (kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych), zasilaniu układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej, zasilanie automatyki przemysłowej i pomiarowej, a także produkcji energii w pierwszych elektrowniach słonecznych. Ogniwa tego typu wykorzystywane są również w użytku domowym. Mylone są one często z kolektorami słonecznymi, które odróżniają się tym, że przekształcają energię promieniowania słonecznego w ciepło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Farmy fotowoltaiczne ? ciekawostki




Farmy fotowoltaiczne to stały element wielu krajów położonych w strefie klimatu zwrotnikowego czy podzwrotnikowego, gdzie jest bardzo gorąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia, a ilość promieni słonecznych jest ogromna. Farmy fotowoltaiczne potrafią mieć naprawdę ogromne powierzchnie i z lotu ptaka wyglądają wręcz kosmicznie. Takie ich ułożenie minimalizuje koszty produkcji i daje możliwość wyprodukowania tańszego prądu, który w dodatku będzie wytworzony w sposób ekologiczny bez wpływu na klimat.